Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego powstał w 2002 r. z inicjatywy przewoźników, dążących do ograniczenia problemów, które miały wpływ na sprawność wykonywania ich działalności. OZPTD posiada certyfikację zgodną z normą PN-EN ISO 9001:2009. Obecnie jest jedną z intensywniej działających organizacji walczących o prawa polskich przewoźników.
Jedną z aktywności podejmowanych przez OZPTD jest działalność szkoleniowa, posiadamy ośrodki szkolenia na terenie całego kraju. Partnerem OZPTD są również Zakłady Doskonalenia Zawodowego.
Ośrodek szkolenia OZPTD udzieli wszelkich informacji o prowadzonych szkoleniach w poszczególnych regionach, tel. 67 350 99 15.24 marca 2015 Ogłoszenia
Pełna mobilizacja i dobra organizacja

Takimi słowami trzeba nazwać akcję protestacyjną przewoźników drogowych przeprowadzoną w dniu 23 marca br. W kilkunastu miejscowościach całej Polski przewoźnicy skutecznie zamanifestowali swoje niezadowolenie z obecnych działań władz centralnych.

czytaj dalej


20 marca 2015 Ogłoszenia

W dniu 20 marca br. odbyło się spotkanie Komitetu Protestacyjnego z Minister Infrastruktury i Rozwoju Marią Wasiak. W spotkaniu OZPTD reprezentował Przewodniczący Związku Pan Piotr Litwiński. Spotkanie zgodnie z zaproszeniem miało na celu omówienie problemów środowiska przedsiębiorców transportu drogowego oraz ocenę możliwości ich rozwiązania. Należy zauważyć, że spotkanie to zwołane zostało w wyniku zapowiedzianej na najbliższy poniedziałek 23 marca br. ogólnopolskiej akcji protestacyjnej transportowców.

czytaj dalej11 marca 2015 Drogi i autostrady

Komunikat Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi

Od 1 marca w dni powszednie (oprócz sobót, niedziel i świąt) w godz. 6-20 do centrum Łodzi nie będą mogły wjeżdżać samochody ciężarowe pow. 12 ton. Wyjątkiem będą wjazdy docelowe realizowane najkrótszymi trasami (na podstawie listu przewozowego lub innego dokumentu potwierdzającego cel i miejsce dojazdu).

czytaj dalej4 marca 2015 Ogłoszenia
Wzajemna pomoc drogowa

Informujemy, że Firma EPO – Trans Tychy zakupiła nową, specjalistyczną naczepę marki EMITECH przystosowaną do przewozu samochodów ciężarowych, ciągników ( low deck) i naczep. Specjalistyczne wyposażenie i dokonane adaptacje pozwalają na przewóz zarówno uszkodzonych w wypadkach pojazdów, jak również unieruchomionych ze względów technicznych samochodów.

czytaj dalej

4 marca 2015 Ogłoszenia

Dnia 3 marca 2015 r. w Sejmie odbyło się wspólne posiedzenie 3 komisji: Infrastruktury, Spraw Zagranicznych i do Spraw Unii Europejskiej w sprawie narzucenia przez Niemcy na polskie podmioty gospodarcze płacy minimalnej i innych obowiązków informacyjnych, które spowodują dramatyczne pogorszenie sytuacji ekonomicznej i możliwości funkcjonowania polskich przedsiębiorstw, a szczególnie krajowych przewoźników.

czytaj dalej