Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego powstał w 2002 r. z inicjatywy przewoźników, dążących do ograniczenia problemów, które miały wpływ na sprawność wykonywania ich działalności. OZPTD posiada certyfikację zgodną z normą PN-EN ISO 9001:2009. Obecnie jest jedną z intensywniej działających organizacji walczących o prawa polskich przewoźników.
Jedną z aktywności podejmowanych przez OZPTD jest działalność szkoleniowa, posiadamy ośrodki szkolenia na terenie całego kraju. Partnerem OZPTD są również Zakłady Doskonalenia Zawodowego.
Ośrodek szkolenia OZPTD udzieli wszelkich informacji o prowadzonych szkoleniach w poszczególnych regionach, tel. 67 350 99 15.4 marca 2015 Ogłoszenia

Informujemy, że Firma EPO – Trans Tychy zakupiła nową, specjalistyczną naczepę marki EMITECH przystosowaną do przewozu samochodów ciężarowych, ciągników ( low deck) i naczep. Specjalistyczne wyposażenie i dokonane adaptacje pozwalają na przewóz zarówno uszkodzonych w wypadkach pojazdów, jak również unieruchomionych ze względów technicznych samochodów.

czytaj dalej

4 marca 2015 Ogłoszenia

Dnia 3 marca 2015 r. w Sejmie odbyło się wspólne posiedzenie 3 komisji: Infrastruktury, Spraw Zagranicznych i do Spraw Unii Europejskiej w sprawie narzucenia przez Niemcy na polskie podmioty gospodarcze płacy minimalnej i innych obowiązków informacyjnych, które spowodują dramatyczne pogorszenie sytuacji ekonomicznej i możliwości funkcjonowania polskich przedsiębiorstw, a szczególnie krajowych przewoźników.

czytaj dalej


3 marca 2015 Ogłoszenia

Konkurs „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” – edycja 2015, już 3 czerwca na Torze Poznań. Więcej informacji wkrótce. Program „Akademia Krokodyla” realizowany jest przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu w ramach przybliżania społeczeństwu specyfiki służby i pogłębiania bezpieczeństwa na drogach publicznych.

czytaj dalej

2 marca 2015 Ogłoszenia
Kryształowe Jabłko dla Piotra Litwińskiego

Starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał Kryształowe Jabłko Sądeckie Piotrowi Litwińskiemu – założycielowi i właścicielowi Firmy „Litwiński”. Nagroda ta przyznawana jest raz w roku podczas Gali Przedsiębiorczości, a otrzymują ja przedsiębiorcy, którzy aktywnie wspierają rozwój lokalnego rynku pracy oraz są zaangażowani w promocję regionu.

czytaj dalej


23 lutego 2015 region nadnotecki

Zarząd Główny Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego, działając na podstawie § 28 ust. 5 pkt 1 oraz w związku z § 29 ust. 2 Statutu OZPTD, zwołuje na dzień 02 marca 2015 roku, na godzinę 17.00 Walne Zgromadzenie Regionu Nadnoteckiego OZPTD

czytaj dalej

20 lutego 2015 Ogłoszenia

Pakiet reform został przedwczoraj przeforsowany przez francuski rząd w Zgromadzeniu Narodowym bez głosowania, czego skutkiem był wniosek opozycji o wotum nieufności. Teraz trafi do Senatu. W związku z odrzuceniem wotum nieufności kontrowersyjny projekt ustawy nie powróci już do Zgromadzenia Narodowego.

czytaj dalej


17 lutego 2015 Ogłoszenia

Od połowy grudnia 2014 do dnia dzisiejszego przeprowadziłem z naszymi klientami kilkaset jak nie ponad tysiąc rozmów telefonicznych i osobistych na temat nowej ustawy MiLoG. We wszystkich rozmowach przewija się ogromny pesymizm i bezradność w stosunku do Ustawodawcy w Niemczech mimo postępów jak wstrzymanie konsekwencji ustawy MiLoG dla ciężarówek do lata 2015 w tranzycie.

czytaj dalej