2 lutego 2017 Aktualności, Ogłoszenia

Adamczyk: zakaz wyprzedzania ciężarówek przez ciężarówki nie musi być stały

Zakaz wyprzedzania ciężarówek przez ciężarówki ma dotyczyć autostrad i  dróg szybkiego ruchu i nie musi być stały, może obowiązywać np. tylko w trudnych warunkach – zapowiedział w środę wieczorem w TVP Info minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Minister Adamczyk pytany był, kiedy „zrobi porządek z tirowcami” na polskich drogach. Minister powiedział, że w każdej grupie kierowców znajduje się odsetek tych, którzy łamią przepisy i zasady. „Większość kierowców TIR-ów zachowuje się na drodze poprawnie i dba o bezpieczeństwo jazdy (…). Wróciła w przestrzeni publicznej debata na temat zakazu wyprzedzania samochodów ciężarowych przez ciężarowe. Pracujemy nad tym problemem. Dzisiaj nie przesądzone jest (…), jakie to będą ostatecznie rozwiązania” – powiedział Minister Adamczyk.

„Jedno jest pewne – drogi autostradowe, drogi ekspresowe muszą być drogami dla wszystkich. I wszyscy muszą dbać o to, aby poziom bezpieczeństwa na tych drogach był wysoki. Na pewno w konsultacjach, czy ze związkami pracodawców transportu drogowego, czy zrzeszeniami, które skupiają środowiska kierujących samochodami osobowymi, postaramy się wypracować takie rozwiązanie, które podniesie poziom bezpieczeństwa na polskich drogach” – poinformował.

Minister zapytany o przyszłość Inspekcji Transportu Drogowego poinformował, że nie ma planów jej likwidacji. „ITD będzie dalej wykonywała swoje obowiązki, bo jest potrzebna, jest niezbędna. Przede wszystkim inspekcja walczy z szarą strefą w transporcie drogowym, daje możliwość równych szans transportowcom”.

Źródło informacji: http://www.wnp.pl/wiadomosci/291078.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>