15 listopada 2018 Nasze sprawy

Godnie i aktywnie uczciliśmy 100 lecie odzyskania Niepodległości.

Godnie i aktywnie uczciliśmy 100 lecie odzyskania Niepodległości.

100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zaczęliśmy obchodzić już we wrześniu, kiedy to na konferencji przewoźników drogowych w Tęgoborzu odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski, a Pan Minister Andrzej Adamczyk uhonorował Nasz sztandar okolicznościowym złotym gwoździem 100- lecia Niepodległej.

Przewoźnicy, członkowie naszego Związku dla upamiętnienia tej okrągłej rocznicy oraz cieszenia się nią przez Polaków w kraju i zagranicą pomalowali swoje pojazdy w okolicznościowe napisy oraz zamieścili na nich sceny z drogi do niepodległości oraz jej kształtowania po 1918 roku.

 

Finałem obchodów była patriotyczna uroczystość przy Krzyżu Niepodległości w Tęgoborzu i złożenie przez delegację przewoźników z Przewodniczącym Związku Piotrem Litwińskim na czele okolicznościowej wiązanki kwiatów w asyście sztandaru OZPTD oraz sztandaru OSPD „Galicja”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>