19 września 2016 region małopolski, W regionach

Konferencja „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy przewozie osób i rzeczy” oraz wspólne posiedzenie organów władzy OZPTD w Tęgoborzu.

Konferencja „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy przewozie osób i rzeczy” oraz wspólne posiedzenie organów władzy OZPTD w Tęgoborzu.

W dniach 08-10 września br. odbyła się w Tęgoborzu doroczna konferencja przewoźników drogowych zorganizowana przez Zarząd Główny OZPTD oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych Galicja.

W konferencji udział wzięli honorowi goście: przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, władz centralnych, wojewódzkich i samorządowych w tym w szczególności, Wiceminister finansów sekretarz stanu Pan Wiesław Janczyk, Główny Inspektor Transportu Drogowego Pan Alvin Gajadhur oraz Szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury i Budownictwa Pan Łukasz Smółka.

Kilkuset przewoźników drogowych przybyłych na konferencję z zainteresowaniem uczestniczyli w panelach dyskusyjnych na temat: kart paliwowych, płatności za paliwo, zwrotu akcyzy od ceny zakupionego paliwa oraz płacy minimalnej i wymagań stawianych przez inne państwa UE wobec przewoźników drogowych. Zasadnicza część konferencji poświęcona była bezpieczeństwu w ruchu drogowym przy przewozie osób i rzeczy. Wystąpienia w tym zakresie przedstawiciela Komendy Głównej Policji, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Instytutu Transportu Samochodowego wzbudziły ogromne zainteresowanie i były przesłanką do dyskusji na temat bezpieczeństwa w transporcie drogowym.

Konferencji towarzyszył turniej „Małopolski Mistrz Kierownicy CE” zorganizowany dla pracowników firm transportowych. Zainteresowanie uczestników konferencji wzbudzały liczne wystawy firm obsługujących i zaopatrujących przedsiębiorców transportu drogowego.

W przeddzień konferencji dnia 08 września br. odbyło się wspólne posiedzenie Władz Związku (Zarząd Główny, Komisja Rewizyjna, Rada Regionów i Sąd Koleżeński). Władze podsumowały swoją działalność w kończącej się kadencji oraz ustalające plan działania na IV kwartał 2016 r.

Gospodarzem konferencji był Pan Piotr Litwiński – Przewodniczący OZPTD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>