11 marca 2015 Drogi i autostrady

Łódź bez TIR-ów. Tylko docelowe wjazdy

Komunikat Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi

Od 1 marca w dni powszednie (oprócz sobót, niedziel i świąt) w godz. 6-20 do centrum Łodzi nie będą mogły wjeżdżać samochody ciężarowe pow. 12 ton. Wyjątkiem będą wjazdy docelowe realizowane najkrótszymi trasami (na podstawie listu przewozowego lub innego dokumentu potwierdzającego cel i miejsce dojazdu).

W marcu rozpocznie się kolejny etap przebudowy Trasy WZ, zakładający start robót na newralgicznych łódzkich skrzyżowaniach Piłsudskiego – Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza oraz Włókniarzy/JP II – Bandurskiego/Mickiewicza. By zmniejszyć korki w ciągach prowadzących przez Łódź z południa i zachodu do autostrad, miasto wprowadza od 1 marca częściowy zakaz wjazdu do centrum samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w godz. 6-20, aż do zakończenia wszystkich prac na Trasie WZ. W szczególnych przypadkach (wjazdy docelowe, np. dowóz do sklepów towarów łatwo psujących się, dotarcie do dzielnic przemysłowych, firm przewozowych, itd) wjazd będzie dopuszczony. TIR-y i samochody ciężarowe jadące tranzytem będą musiały korzystać z dróg objazdowych wokół Łodzi. O zmianach poinformowaliśmy już firmy przewozowe i handlowe. Porozumieliśmy się także z zarządcami dróg wojewódzkich i krajowych oraz z gminami, przez które poprowadzone zostaną objazdy. W celu zbierania uwag i opinii uruchomiliśmy specjalne konto mailowe: tiry.gminy@zdit.uml.lodz.pl Można również do nas dzwonić – (42) 638 49 61.

Poniżej mapa – ograniczenia wjazdu oraz zarządzenie Nr 452/VII/15 Prezydenta Miasta Łodzi z 18 lutego 2015 r., w sprawie wprowadzenia ograniczeń w ruchu na ulicach miasta Łodzi dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

 

mapa – ograniczenia wjazdu

zarządzenie ws. ograniczenia ruchu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>