2 lutego 2015 Ogłoszenia

Niemiecka ustawa o pracy minimalnej MiLoG wstrzymana dla tranzytu ciężarówek

Według informacji jaką przekazała Minister Pracy Pani Andrea Nahles (SPD) po rozmowach w czwartek 29.01.2015 pani Minister Infrastruktury Marii Wasiak z Ministrem Komunikacji Alexander Dobrint i 30.01.2015 Ministra Pracy Władysława Kosiniak-Kamysza z Andrea Nahles, Rząd Niemiecki zawiesza Ustawę MiLoG w stosunku do kierowców pojazdów ciężarowych przejeżdżających w tranzycie przez Niemcy, aż do czasu wyjaśnienia. Niezawieszona zostaje w dalszym ciągu Ustawa MiLoG dotycząca kierowców pojazdów ciężarowych, które będą ładowane lub rozładowywane na terytorium Niemiec, jak też w kabotażu.

Pani Nahles w czasie podania komunikatu, mówiła o „znaku dobrego sąsiedztwa”. Jak wszyscy wiemy Polska i inne kraje europejskie bardzo krytykowali i krytykują nową ustawę MiLoG w stosunku do kontroli i obowiązków dokumentacji. 

Pani Nahles mile powitała wniosek Unii Europejskiej o wnikliwej kontroli Ustawy MiLoG w stosunku do prawa unijnego, która prawdopodobnie do końca lata 2015 może zostać zakończona.

Kontrole Organów Wykonawczych w stosunku do przestrzegania ustawy MiLoG w tranzycie przez Niemcy zostaną wstrzymane aż do czasu wyjaśnienia pytań prawnych związanych ze zgodnością prawa europejskiego. 

Fakt wstrzymania obowiązków zgłaszania i dokumentacji przynajmniej w tranzycie cieszy wszystkich Pracodawców Transportu Drogowego – pozostało jeszcze jednak dużo do zrobienia. Niektórzy z nich mówią, że należy w obecnym momencie podziękować i pogratulować za wstawienie się Polskiego Rządu, za przynajmniej częściowy i czasowy rezultat. Jednak nie należy zaprzestać protestów – czas dla prawników i dyplomatów, już niedługo poznamy ich prawdziwą siłę prawa, oblicze rozsądku i neutralności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>