19 marca 2015 Pisma przychodzące

Odpowiedź Ministerstwa w sprawie drogi krajowej nr 18

Sprawa drogi krajowej A18 (płatny, 70-cio kilometrowy odcinek, od granicy polsko-niemieckiej w Olszynie w kierunku Wrocławia – do węzła Golnicach), której stan nawierzchni jest tragiczny i wymaga natychmiastowego generalnego remontu nadal będzie spędzać sen z powiek przewoźników drogowych.

Już po raz kolejny interwencja OZPTD w resorcie infrastruktury spotkała się z  „niezrozumieniem”, a w rzeczywistości należy stwierdzić została zignorowana. Przekazane wyjaśnienia dlaczego nie można wykonać remontu przedmiotowego odcinka drogi lub zamknąć dla ruchu całkowicie zniszczoną jezdnię są nie do zaakceptowania. Tłumaczenie, że brak środków finansowych, brak uzgodnienia innych organów lub inne priorytety inwestycyjne resortu wskazują na lekceważenie tego problemu oraz przedsiębiorców zrzeszonych w OZPTD.

Ministerstwo przyznaje, że stan jezdni południowej jest bardzo zły, a doraźne naprawy nie przynoszą poprawy sytuacji, dlaczego więc nie można podjąć decyzji o wyłączeniu tej jezdni z ruchu. W ocenie przewoźników stan tej jezdni zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego i bezpieczeństwu użytkowników tej drogi.

GDDKiA powinna w trybie pilnym podjąć działania w celu wyłączenia tej jezdni z ruchu drogowego, a przede wszystkim zawiesić pobieranie opłat za przejazd tym odcinkiem drogi.

Treść całego pisma w załączeniu:

 

Odpowiedź MIiR na pismo ws. drogi krajowej nr 18

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>