23 grudnia 2014 Ogłoszenia

Płaca minimalna w Niemczech

Niemcy wprowadzają płacę minimalną w transporcie, jednak do tej pory nie ukazały się przepisy wykonawcze do niemieckiej ustawy,  dlatego dla przewoźników nie jest jasne, kogo nowe przepisy będą w szczególności dotyczyć.

W miesięczniku „Przewoźnik” wydawanym przez ZMPD ukazał się kompleksowy artykuł przybliżajacy problematykę szeroko dyskutowaną jako „8,5”. Poniżej tekst opracowywany na podstawie tego artykułu oraz analogiczna informacja uzyskana od HGA.

W ocenie władz Związku wprowadzane prawo niemieckie dyskryminuje firmy zagraniczne na rynku przewozów w Niemczech i przez Niemcy. Na ostatnim spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Przewodniczący Związku postawili dyrekcji departamentu transportu drogowego sprawę minimalnej stawki płacy w Niemczech jako bardzo ważną dla polskiego transportu. Prezentowane stanowisko to, że przepisy te jako wewnętrzne prawo niemieckie nie mogą dotyczy większości operacji transportowych realizowanych przez polskich przedsiębiorców. Niecierpliwie wszyscy oczekujemy na reakcje władz polskich w tej sprawie i odpowiedź Rządu niemieckiego.

AB

 

Artykuł „8,5” – Przewoźnik ZMPD

 

Informacja „8,5” – HGA

 

Ważne informacje dostępne także na stronie:

http://40ton.net/pensja-minimalna-w-niemczech-kilka-tygodni-opoznienia-gotowe-formularze-dla-firm-inne-swieze-informacje/

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>