16 czerwca 2016 Aktualności

Polsko – Kazachstańskie rozmowy w Gdańsku

W dniach 14 i 15 czerwca br. odbyły się w Gdańsku rozmowy w sprawie transportu drogowego w ramach Polsko Kazachstańskiej komisji mieszanej. Rozmowy były trudne ponieważ w zasadniczej części dotyczyły ustalenia kontyngentu zezwoleń na przewozy pomiędzy naszymi państwami oraz na przewozy do/z krajów trzecich. Kazachowie „wzorem Rosjan” chcą znacząco ograniczyć przewozy wykonywane z krajów trzecich do Kazachstanu realizowane przez przewoźników polskich. Lata dobrej i konstruktywnej współpracy pomiędzy naszymi państwami w dziedzinie transportu drogowego prawdopodobnie przechodzą do historii. Kazachowie jednostronną decyzją obniżyli kontyngent zezwoleń dla przewoźników polskich z 3,3 tysiąca do 2  tysięcy zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich.

Z uwagi na rozbieżne stanowiska stron w negocjacjach nie udało się osiągnąć porozumienia. Rozmowy będą kontynuowane we wrześniu br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>