3 lutego 2015 Aktualności

Posiedzenie polsko-rosyjskiej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych

W dniach 29-30 stycznia 2015 r. odbyło się w Moskwie posiedzenie komisji mieszanej do spraw międzynarodowych przewozów drogowych. Delegacji polskiej przewodniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Zbigniew Rynasiewicz. OZPTD w obradach reprezentował Dyrektor Generalny Andrzej Bogdanowicz. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim zasadom wykonywania przewozów między Polską a Federacją Rosyjską realizowanych po dniu 24 lutego tzn. po dniu wejścia w życie nowej ustawy federalnej o zasadach kontroli przewozów drogowych. Przyjęte ustalenia w tej sprawie o powołaniu grupy roboczej do wypracowania szczegółów zasad kontroli przewozów w relacji dwustronnej i przewozów z krajów trzecich oraz potwierdzenie obowiązywania ustaleń tych zasad przyjętych w czasie obrad komisji w 2012 roku w Soczi dają podstawy do oczekiwań na normalizacje wykonywania przewozów. Czy w rzeczywistości tak będzie? czy służby kontrolne FR nie będą jednak stosować własnej interpretacji przepisów? pokażą najbliższe tygodnie.

Niestety nie udało się uzyskać dla strony polskiej zwiększenia kontyngentu zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich. Strona rosyjska zadeklarowała powrót do rozmów na ten temat po połowie roku i analizie zużycia zezwoleń.

Szczegółowe ustalenia w załączeniu na podstawie fragmentów protokołu:

 

fragmenty protokołu z posiedzenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>