19 grudnia 2014 Prawo

Posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury i dyskusja na temat ryczałtów

Dnia 18 grudnia 2014 roku, odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury, na temat „Informacja Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie podjętych i koniecznych działaniach prawnych w związku z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 12 czerwca 2014 roku o prawie kierowców do ryczałtu za nocleg w kabinie pojazdu i skutków jakie spowoduje dla firm transportowych rozstrzygnięcie sprawy przez Sąd Najwyższy”.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele władz OZPTD, ZMPD oraz innych organizacji zrzeszających przewoźników drogowych link do transmisji całego posiedzenia poniżej:

www_sejm_gov_pl_Sejm7_nsf_transmisje

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=5C37165BC6101C8FC1257DA90051857B#

Sprawa jest niezwykle interesująca dla wielu naszych członków, dlatego przedstawiciele OZPTD wzięli udział w prowadzonej dyskusji, która toczyła się wielowątkowo i poruszane były różne aspekty sprawy i skutki ewentualnych decyzji. OZPTD i ZMPD pozostały na stanowisku o ograniczonej potrzebie zmiany stanu prawnego w obszarze należności finansowych wynikających z odbywania podróży służbowej akcentując pilną potrzebę określenia warunków technicznych dla kabin sypialnych zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami resortu transportu.

Niepokojący jest fakt, że kolejne spotkanie i dyskusja na wysokim szczeblu kończy się bez konkretnych decyzji i nadal brakuje propozycji rozwiązań legislacyjnych, które wskazałyby na docelowe rozwiązanie problemu.

1 Comment

  1. Nie można oczekiwać niezwłocznych rozwiązań legislacyjnych prowadzących do rozwiązania problemu, gdy do Sejmu idziecie bez ustalonego przez tzw Stronę Społeczną jednolitego stanowiska…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>