5 lutego 2015 Ogłoszenia

Posiedzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury

Dnia 04 lutego 2015 roku odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury na temat rozpatrzenia odpowiedzi Ministra Infrastruktury i Rozwoju na Dezyderat nr 10 w sprawie rozwiązania problemów wynikających z uchwały Sądu Najwyższego, z dnia 12.06 2015 r. o prawie kierowców do ryczałtu za nocleg w kabinie kierowcy oraz odpowiedzi na dezyderat nr 11 w sprawie dramatycznej sytuacji polskich przewoźników drogowych po nałożeniu rosyjskiego embarga na import żywności i działań rządu zmierzających do poprawy sytuacji polskiej branży transportowej.

Odpowiedzi ministra na dezyderaty zostały przyjęte przez komisję infrastruktury, jednak zakres odpowiedzi wzbudził bardzo dużo zastrzeżeń przewoźników drogowych obecnych na posiedzeniu. W prowadzonej dyskusji przedstawiciele OZPTD Przewodniczący Piotr Litwiński i Wice przewodniczący Andrzej Olechnicki wskazywali na niedostateczny zakres podjętych działań oraz bardzo wolne tempo prac nad realizacją postulatów środowiska transportowego.

 

Korespondencja:

Dezyderat 10

Dezyderat nr 10 Odpowiedź MPiPS Odpowiedź MIiR

 

Dezyderat 11

Dezyderat nr 11 Odpowiedź MIiR

 

 

Relacja z całego posiedzenia

1 Comment

  1. proszę o zamieszczenie pism odpowiedzi „rządu” na dezyderaty. Wszyscy powinni się dowiedzieć jakie to działania zostały podjęte i jak zostaliśmy potraktowani i nasze problemy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>