4 lipca 2016 Aktualności

Rozpoczęły prace zespoły powołane w ramach rady konsultacyjnej.

W dniu 30 czerwca br. w Warszawie w siedzibie GITD odbyły się spotkania Zespołu ds. zezwoleń oraz Zespołu do spraw pożądanych zmian prawnych przez stronę społeczną. W  posiedzeniach zespołów wziął udział Przewodniczący OZPTD Piotr Litwiński.

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przedstawili proponowane tematy do prac zespołu w oparciu o wcześniej zgłoszone przez organizacje przewoźników sprawy i problemy do rozwiązania.

Przewodniczący OZPTD wskazał na potrzebę uzupełnienia planów pracy zespołów o następujące zagadnienia :

  • pilne uruchomienie przez GITD systemu kontroli wykonania decyzji komisji społecznej ds. podziału zezwoleń w szczególności właściwej realizacji przydziału zezwoleń reglamentowanych i ich prawidłowego wykorzystania przez przedsiębiorców;
  • rewizja wysokości kar nakładanych w trybie ustawy o transporcie drogowym;
  • zmiana systemu kar za minimalne przekroczenia parametrów nacisku i masy pojazdu.

GITD i strona społeczna będą teraz konsultować wewnętrznie zakres proponowanych zmian. Kolejne posiedzenia zespołów w najbliższym czasie.

 

Notatka ze spotkania Zespołu GITD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>