16 listopada 2016 Aktualności

Ryczałty za noclegi kierowców – sądy zmieniają stanowisko

Informujemy, że Sąd Rejonowy w Tychach wydał wyrok oddalający roszczenia kilku kierowców w sprawie wypłaty ryczałtów za noclegi w kabinie skierowanych przeciwko firmie EPO Trans w Tychach- członka OZPTD . Po półtora rocznym procesie roszczenia oddalono w całości i obciążono każdego z powodów kosztami procesu na rzecz pozwanego oraz budżetu państwa w wysokości 3.800zł/ osobę..Sprawę prowadziła Kancelaria Prawna „Jurisco ” posiadająca swoje oddziały w kilku miastach w kraju. Fundamentem takiego wyroku była właściwie prowadzona dokumentacja płacowo – finansowa oparta o zalecenia wydane przez OZPTD w  2008 roku. Mamy nadzieję , że wyrok ten będzie przestrogą dla próbujących wyłudzić nienależne świadczenia kierowców i oparciem dla innych pracodawców posiadających podobne problemy.

Dodatkowo informujemy ,że w miesiącu listopadzie br. zostało zapowiedziane rozpatrzenia sprawy ryczałtów przez Trybunał Konstytucyjny na wniosek jednej z organizacji przewoźników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>