10 października 2014 Służba Celna

Służba Celna udaremniła przemyt 7,5 kg narkotyków

9.10 nad ranem lubuska Służba Celna udaremniła przemyt narkotyków znacznej ilości. 20-letni mężczyzna, mieszkaniec woj. mazowieckiego przewoził prawie 5 kg marihuany i ponad 2,5 kg metamfetaminy – Crystal.

W czwartek (9.10) nad ranem lubuscy celnicy na parkingu w pobliżu dawnego przejścia granicznego w Świecku zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Renault Master. Ciężarówką, jadącą z Holandii do Polski, podróżowały 4 osoby. Wśród nich był 20-letni mężczyzna, mieszkaniec jednej z podwarszawskich miejscowości.

20-latek wskazał funkcjonariuszom z mobilnej grupy kontrolnej w Świecku należące do niego 2 torby podróżne. W jednej z nich była odzież i rzeczy osobiste. W drugiej zaś celnicy znaleźli pod poszwą od kołdry duży foliowy worek koloru czarnego. W jego wnętrzu ukryte były 4 pakiety ze sprasowanym suszem roślinnym oraz torebka foliowa z bryłami substancji krystalicznej koloru beżowego.

Po przeprowadzeniu narkotestów i przeważeniu ujawnionych substancji okazało się, że niepoprawny turysta przewoził blisko 5 kg marihuany oraz 2,55 kg metamfetaminy – Crystal o łącznej  czarnorynkowej wartości ok. 660 tys. złotych.

Statystyki lubuskiej Służby Celnej pokazują, że w tym roku przechwyciła już kontrabandę prawie 160 kg narkotyków i substancji o podobnym działaniu o wartości prawie 8,5 mln złotych.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>