1 lutego 2017 Aktualności, Nasze sprawy

Sojusz przeciwko dumpingowi socjalnemu w sektorze transportu.

Dziewięć państw europejskich powołało we wtorek w Paryżu sojusz przeciwko dumpingowi socjalnemu w sektorze transportu. Celem jest położenie kresu naruszaniu zasad konkurencji i dążenie do bardziej jednolitego stosowania europejskich przepisów socjalnych.

Agencja dpa. odnotowuje, że strona francuska wskazywała przed wtorkowymi obradami, iż sektor transportu „jest ofiarą nieuczciwej konkurencji”; dochodzi do oszustw oraz omijania reguł UE dotyczących rynku wewnętrznego i prawa pracy.

Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt, pytany o nieobecność państw wschodnioeuropejskich na obradach w Paryżu, zapewniał, że inicjatywa dziewięciu krajów „nie jest wymierzona przeciwko komukolwiek”. „Chcemy osiągnąć jasność w Europie, chcemy zaostrzyć kontrole i doprowadzić do wymiany danych między naszymi krajami” – powiedział.

Dobrindt podkreślił też, że chodzi o unaocznienie Komisji Europejskiej, że potrzebna jest „wspólna interpretacja praw socjalnych”. „Gdybyśmy nie zrobili tego teraz, prowadziłoby to do wyizolowanych rozwiązań, tzn. że znów byłoby więcej standardów narodowych” – ostrzegł i dodał, że „nie pomogłoby to ani nam, ani Wschodnim Europejczykom”.

 

Źródło: http://www.wnp.pl/wiadomosci/290969.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>