23 stycznia 2015 Ogłoszenia

Spotkanie premier Ewy Kopacz ws. sytuacji polskich przewoźników

Szefowa rządu rozmawiała z komisarz Unii Europejskiej (UE) ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości Elżbietą Bieńkowską oraz wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim. Spotkanie poświęcone było sytuacji polskich przewoźników w związku z wprowadzeniem przez Niemcy nowych przepisów dotyczących płacy minimalnej.

Premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że sprawa sektora transportu drogowego jest w tej chwili jednym z najważniejszych zadań polskiego rządu. Od tak ważnego przyjaciela, jakim są Niemcy oczekiwałabym europejskiej solidarności oraz respektowania zasad jednolitego rynku w Unii Europejskiej – powiedziała.

Komisarz Elżbieta Bieńkowska poinformowała, że Komisja Europejska zwróciła się do rządu niemieckiego o wyjaśnienia w sprawie zgodności proponowanych zmian legislacyjnych z prawem Unii Europejskiej. Ze względu na powagę sytuacji Komisja Europejska rozważy skrócenie terminu odpowiedzi rządu niemieckiego do końca lutego 2015.

Elżbieta Bieńkowska dodała, że Polska otrzyma odpowiedź na swoją skargę w sprawie stosowania przez rząd Niemiec nowych przepisów dotyczących płacy minimalnej. Odpowiedź została przygotowana przez trzech komisarzy UE: ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości Elżbietę Bieńkowską, ds. transportu Violettę Bulc oraz ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników Marianne Thyssen.

Przypominamy, że 21 stycznia 2015 premier Ewa Kopacz poruszyła problem płacy minimalnej w sektorze transportu drogowego w rozmowie telefonicznej z niemiecką kanclerz Angelą Merkel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>