11 marca 2014 W regionach

TranSPORT Ride – Transportowcy wracają na szlak

TranSPORT Ride – Transportowcy wracają na szlak

 

Na początku września 2013 r. grupa transportowców ze Śląska w ciągu 5 dni pokonała na rowerach prawie 500 kilometrów, jadąc z Helu do Świnoujścia. Już 9 maja wystartuje druga edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o Puchar Grupy DBK. Tym razem uczestnicy zamierzają pokonać trasę Świnoujście – Jelenia Góra.

TranSPORT Ride – Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK – to cykl imprez rowerowych powołanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Uczestnicy rajdu, odbywającego się pod patronatem Grupy DBK – holdingu zrzeszającego spółki wyspecjalizowane w obsłudze klienta z sektora TSL – to prawie 30-osobowa grupa, którą tworzą w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego. Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, i tym razem celem inicjatywy jest pokazanie, że dla branży transportowej kwestie związane z ochroną środowiska i racjonalnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi nie sprowadzają się wyłącznie do restrykcyjnych norm emisji spalin. – TranSPORT Ride to dla nas szansa na pokazanie, że mamy świadomość ogromnej odpowiedzialności, jaka spoczywa na biznesie transportowym. To odpowiedzialność za kondycję własnej firmy, i jej pracowników, ale też środowisko, w którym funkcjonujemy. Uczestnicy rajdu rowerowego mają również okazję do poznania naszego kraju z zupełnie nowej perspektywy – nie tylko z kabiny ciężarówki, ale także z rowerowego siodełka.

I Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony branży oraz mediów, co nas niezmiernie cieszy, ale też pokazał, że taka inicjatywa to również szansa na walkę z własnymi słabościami. Dlatego już nie możemy się doczekać najbliższej edycji. Tym bardziej, że weźmie w niej udział jeszcze większa grupa zawodników, a i sama trasa wygląda na jeszcze bardziej wymagającą – mówi Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics – organizator i jeden z pomysłodawców imprezy.

– Gdy tylko usłyszeliśmy o koncepcji rajdu rowerowego transportowców, od razu wiedzieliśmy, że to będzie doskonała inicjatywa. Spodobała nam się idea łączenia przyjemnego z pożytecznym – poznawania kraju i propagowania postaw proekologicznych, przy jednoczesnym pokazaniu być może dotychczas nieco marginalizowanego innego oblicza właścicieli firm transportowych. Z klientami z tej branży pracujemy od wielu lat. Z wieloma z nich przyjaźnimy się prywatnie. Wiemy więc, że w swojej pracy często muszą szukać równowagi między biznesem, a dbałością o możliwie najniższe zużycie zasobów naturalnych i zachowanie dóbr przyrody dla przyszłych pokoleń. Dlatego też nasza firma nie tylko objęła rajd swoim patronatem. Część z nas także z przyjemnością bierze w nim udział – mówi Andrzej Luniak, prezes WTC, jednej ze spółek należących do Grupy DBK – sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy.

Druga edycja TranSPORT Ride rozpocznie się 9 maja br. W ciągu 5 dni uczestnicy pokonają trasę wiodącą ze Świnoujścia – mety poprzedniego rajdu – do Jeleniej Góry, która będzie startem dla kolejnej edycji. Finalnie zawodnicy planują przejechać na rowerach całą Polskę. Prócz Grupy DBK od pierwszej edycji TranSPORT Ride swoim wsparciem objęła firma Orlen PetroTank. Do grona sponsorów w II edycji dołączyła firma VB Leasing. Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu rajdu: facebook.com/transportride.

Grupa DBK to powołany w 1995 r. holding motoryzacyjny, który skupia jedenaście spółek oferujących usługi i produkty dla branży transportowej, m.in.: sprzedaż oraz serwis pojazdów ciężarowych i dostawczych marek DAF, IVECO, MAN, VW i naczep KÖGEL oraz części zamiennych, a także wynajem środków transportu, leasing, ubezpieczenia, naprawy serwisowe i stacje diagnostyczne. Prowadzi sieć autoryzowanych stacji serwisowych i punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.

Więcej informacji:
Beata Dębska, Dyrektor Marketingu Grupa DBK
Tel.: +48 883 374 504
b.debska@grupadbk.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>