11 maja 2015 Aktualności

Wyrok w sprawie ryczałtów

Sąd Rejonowy w Gdyni  uznał że brak jest podstawy do wypłaty ryczałtu za nocleg. Wyrok z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie powództwa kierowcy przeciwko przedsiębiorcy transportowemu o zwrot należności za  niewypłacone ryczałty za nocleg jednoznacznie rozstrzyga że w ocenie SR brakuje podstaw do wypłaty ryczałtu za nocleg.

Jak wynika z uzasadnienia wyroku, jeżeli kierowca nie korzystał nigdy z noclegu poza kabiną pojazdu, nie skarżył  się również na odbieranie odpoczynku w kabinie pojazdu, ani nie wnosił w trakcie trwania stosunku pracy o wypłatę ryczałtu, czy zapewnienie bezpłatnego noclegu poza kabiną kierowcy, więc godził się na taką formę i warunki odpoczynku. Ryczałt za nocleg jest określonym świadczeniem celowym przeznaczonym na pokrycie faktycznych kosztów noclegu, a nie ewentualną rekompensatą za brak należytego komfortu. Powództwo kierowcy zostało oddalone.

Treść wyroku: Sygn. akt IV P 111/13. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>