20 października 2015 Aktualności, Drogi i autostrady

Zmiany w ograniczeniu tonażowym na obwodnicy Warszawy komunikat GDDKiA

W związku z zakończeniem prac w ciągu Trasy AK (S8) na terenie m. st. Warszawy, w nocy z 18 na 19 października br. wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.

Na wybudowanym układzie dróg ekspresowych S2, S7 oraz S8 (węzeł Puławska – węzeł Konotopa – węzeł Marki), obowiązuje ograniczenie tonażowe dla pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton.

Zakaz poruszania się samochodów powyżej 16 ton obowiązuje odpowiednio:

  • na odcinku S2 węzeł Puławska – węzeł Warszawa Lotnisko całodobowo,
  • na odcinku węzeł Warszawa Zachód – węzeł Marki tylko w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli 7.00 – 10.00 i 16.00 – 20.00.

Dla pozostałych kierunków, które nie mają bezpośredniego połączenia z powstałym układem dróg ekspresowych, tj.: Warszawa – Gdańsk (DK7), Warszawa – Ostrołęka (DK61), Warszawa -Siedlce (DK2), Warszawa – Lublin (DK17), Warszawa – Kozienice (DK79), zlecany jest przejazd dużą obwodnicą Warszawy (DK50, DK62).

Ponadto informujemy, że na drogach administrowanych przez m. st. Warszawa, nadal obowiązuje ograniczenie tonażowe w godz. 7.00-10.00 i 16.00-20.00 (z wyłączeniem pojazdów posiadających przepustkę C-16, wydawaną przez Prezydenta m. st. Warszawy). Z uwagi na powyższe informacja o tym ograniczeniu znajduje się również na zjazdach z węzłów dróg ekspresowych na obszarze obowiązywania przepustki C-16. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 19 115.

Oraz na stronie:

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/20276/Zmiany-w-ograniczeniu-tonazowym-na-obwodnicy-Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>