7 grudnia 2017 Prawo, Przydatne informacje

ZUS musi wystawić Zaświadczenia A1

Informujemy, wszystkie koleżanki i kolegów że firma transportowa z Tych (członek śląskiego Regionu OZPTD) wygrała 6 procesów w Sądzie Okręgowym w Katowicach z ZUS w sprawie odmowy wydania zaświadczeń A1 dla pracowników z Ukrainy. Sąd Okręgowy szczegółowo rozpatrzył sprawę i wytknął szereg nieprawidłowości w działaniu ZUS, który odmawiał wydania pozytywnej decyzji w sprawie Zaświadczenia A1. Sąd Okręgowy nie dopatrzył się żadnych uchybień we wnioskach i wydał wyroki zmieniające decyzję ZUS i nakazał  wydanie stosownych zaświadczeń A1 dla pracowników z Ukrainy, którzy są zatrudnieni w Firmie.

Wyroki są nieprawomocne.

Sprawy przygotowała i reprezentowała przed sądem Kancelaria Prawna IURISCO Edyta Przybyłek, która również wcześniej poprowadziła ( z sukcesem ) sprawy ryczałtów kierowców. Więcej  informacji w tej sprawie dla zainteresowanych członków naszego Związku. (Kontakt tel. 734 821 301 lub mail: edyta@iurisco.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>