4 lipca 2014 region śląski

Ecodriving na Ślasku

Ecodriving na Ślasku

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono szkolenia w zakresie ekonomicznej i bezpiecznej jazdy dla kierowców zatrudnionych w 5-ciu firmach transportowych na terenie Śląska.

Bezpłatne kursy przeprowadzono w ramach wykorzystania funduszy unijnych (Kapitał ludzki) dzięki współpracy naszego Związku z CEZ „Cargo” Jaworzno.

Zajęcia praktyczne odbywały się na symulatorze o 6 stopniach swobody spełniającym warunki obecnych przepisów, który jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń tego typu w Polsce oraz w warunkach drogowych podczas jazdy ciągnikiem Mercedes z naczepą, będącym własnością naszej Organizacji, pod czujnym okiem instruktora pana Pawła Kobylańskiego.

W OSK w Tychach przeprowadzono również wykłady z zakresu teorii ecodrivingu, które poprowadził kolega Piotr Ozimek, szef firmy EPO – Trans, wychowawca wielu zwycięzców zawodów Fuel Race organizowanych przez firmy Volvo i Renault oraz kolega Andrzej Nowrotek-rzeczoznawca samochodowy. 24 przeszkolonych kierowców otrzymało sporą dawkę wiedzy i umiejętności oraz książki o tej tematyce i imienne certyfikaty.

Dla Firm zatrudniających przeszkolonych kierowców zostaną przesłane specjalne certyfikaty dokumentujące działania proekologiczne i inwestowanie w poprawę bezpieczeństwa w wykonywaniu zawodu kierowcy.

 

 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>