23 grudnia 2014 Pisma wychodzące

Kolejna interwencja OZPTD ws. drogi krajowej nr A18

Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego od wielu lat podnosi do wszystkich właściwych organów władzy sprawę stanu technicznego drogi krajowej A18 (płatny, 70-cio kilometrowy odcinek, od granicy polsko-niemieckiej w Olszynie w kierunku Wrocławia – do węzła w Golnicach). Stan nawierzchni tego odcinka jest tragiczny i wymaga natychmiastowego generalnego remontu.

Obecnie sytuacja staje się coraz bardziej tragiczna, a jazda tą drogą przy panujących warunkach pogodowych jest skrajnie ryzykowna, zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, nie wspominając o ryzyku uszkodzenia pojazdu.

Do Minister Infrastruktury i Rozwoju skierowane zostały kolejne pisma z apelem o pilną interwencję. Przewoźnicy drogowi – członkowie OZPTD skłaniają się do aktywnej formy protestu w tej sprawie, w szczególności podnoszona jest kwestia opłat za niespełniający jakichkolwiek standardów odcinek A18. Jeżeli sytuacja się nie zmieni i nie zostaną podjęte działania naprawcze przewoźnicy będą domagać się zwrotu wniesionych opłat za przejazdy tym odcinkiem drogi.

Ponadto informacja w tej sprawie została przekazana do Przewodniczącego Komisji Infrastruktury – Pana posła Stanisława Żmijana i Wiceprzewodniczącego tej Komisji – Pana posła Krzysztofa Tchórzewskiego z wnioskiem o interwencję poselską.

Poniżej do pobrania przekazane pisma.

pismo OZPTD do MIiR ws. drogi A18

 

pismo OZPTD  ws. drogi A18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>