4 marca 2014 Ogłoszenia

Konkurs Wielkopolski Kierowca Zawodowy

Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego wraz z partnerami zapraszają kierowców zawodowych do wzięcia udziału w Konkursie Wielkopolski Kierowca Zawodowy realizowanym w ramach projektu „Akademia Krokodyla 2014”.

 

KONKURS WIELKOPOLSKI KIEROWCA ZAWODOWY


Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego

wraz z partnerami


Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu

oraz


Automobilklubem Wielkopolskim

zapraszają kierowców zawodowych do wzięcia udziału w Konkursie Wielkopolski Kierowca Zawodowy realizowanym w ramach projektu „Akademia Krokodyla 2014”

Patronat Honorowy nad konkursem objął

 

Celem Konkursu Wielkopolski Kierowca Zawodowy jest podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz inicjatyw w zakresie rozwoju kwalifikacji zawodowych i moralnych kierowców, a także krzewienie idei trzeźwości, podnoszenie kultury i sprawności ruchu drogowego. Ponadto konkurs stanowi doskonałą okazję do integracji i wspólnej zabawy.

Finał Konkursu Wielkopolski Kierowca Zawodowy odbędzie na 11 maja br. na Torze Poznań przy ulicy Wyścigowej 3 w Przeźmierowie o godz. 9.30.

 

Jak zostać Wielkopolskim Kierowcą Zawodowym?

W celu wzięcia udziału w konkursie „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” należy wydrukować, wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy następnie przesłać go w terminie od 10.03 do 10.04 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu
ul. Żeromskiego 9
60-544 Poznań
z dopiskiem „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”

Pytania prosimy kierować pod nr telefonu 61 656-77-11 lub e-mail: akademia.krokodyla@witdpoznan.pl

 

Kierowcy chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą spełnić kilka warunków m.in.:

  • wykonywać przewozy drogowe osób i rzeczy,
  • być kierowcą czynnym zawodowo
  • posiadać prawo jazdy kat. C+E
  • być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej
    w podmiotach wykonujących przewóz drogowy (z siedzibą na terenie Wielkopolski)
  • uczestnik nie może posiadać naruszeń w ruchu drogowym w okresie od 1 stycznia roku poprzedzającego zgłoszenie do konkursu do dnia zgłoszenia udziału w konkursie

Do udziału w konkursie „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” zapraszamy również przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie przewozu drogowego (szczegóły dot. uczestnictwa w projekcie zawarte są w regulaminie konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”).

 

Skład Komisji Konkursowej:

  1. Rafał Majewski p.o. Naczelnika Wydziały Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu
  2. Marek Szykor – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu
  3. Piotr Monkiewicz – Dyrektor Biura Zarządu  Automobilklub Wielkopolski

 

W jaki sposób zostanie wyłoniony Wielkopolski Kierowca Zawodowy? Konkurs „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy będą musieli poradzić sobie z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Osoby, które osiągną najlepszy wynik otrzymają przepustkę do wzięcia udziału w kolejnym etapie i będą miały okazję stawić czoło zadaniom praktycznym związanymi z techniką i precyzją prowadzenia samochodu ciężarowego typu ciągnik siodłowy wraz z naczepą.

Dla 3 uczestników, którzy osiągną najlepsze wyniki przewidziane są puchary oraz drobne upominki. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł „Wielkopolskie Kierowca Zawodowy”.

Kierowco! Kieruj się zasadami. Zdobądź tytuł „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego”.

 

PATRONAT MEDIALNY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>