23 września 2014 region dolnośląski

Spotkanie w Regionie Dolnośląskim

Spotkanie w Regionie Dolnośląskim

Na zaproszenie Przewodniczącego Regionu kol. W. Balcerka w dniu 11 września br. odbyło się we Wrocławiu spotkanie członków regionu z władzami Związku, które reprezentowali P. Litwiński – przewodniczący Zarządu, A. Nowrotek – wiceprzewodniczący i B. Strzelec – przewodniczący Rady Regionów. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu członków i sympatyków Związku.

Przewodniczący P. Litwiński szczegółowo omówił aktualną sytuację Związku oraz prowadzone działania naprawcze, w celu odzyskania kondycji finansowej i pozycji w branży. Przekazał również informacje o stanowisku Związku w sprawach dotyczących „ryczałtów za noclegi kierowców” oraz kar wprowadzonych przez Belgię i Francję. Omówił również rezultaty ostatnich spotkań z przedstawicielami władz w sprawie zmian przepisów i ich dostosowania do wymogów wyroku SN. Podjęto również uchwałę o wystąpieniu do Ministra Finansów o wprowadzenie limitu wwozu dla pojazdów wjeżdżających do Polski z krajów z poza Unii do wysokości jednorazowej 200 litrów.

Wiceprzewodniczący A. Nowrotek omówił sprawy uruchomienia Ośrodka Szkoleń i wykorzystanie dobrego wyposażenia (sala wykładowa, samochód Mercedes z naczepą oraz instruktor doskonalenia jazd) i zaapelował do członków o kierowanie swoich kierowców, celem wykorzystania posiadanego potencjału. Przekazał również aktualne informacje o sytuacji ekonomicznej Związku i podjętych działaniach m.in. promował wydaną książkę pt. „Vademecum Transportowca”, która obejmuje najnowsze uregulowania prawne obowiązujące w transporcie.

Kolega B. Strzelec przekazał informacje o działalności regionów i najbliższych spotkaniach organizowanych z udziałem władz Związku, regionalnymi przedstawicielami ITD, PIP i władz administracyjnych.

Spotkanie, uznano jako niezwykle pożyteczne, zakończyło się szeroką dyskusją o aktualnych bolączkach i problemach branży i przekazaniem ich do dalszego załatwienia przez władze Związku.

AN

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>