25 listopada 2014 Aktualności

Ważna informacja dla przewoźników wykonujących transport do Federacji Rosyjskiej

Zgodnie z komunikatem Rostransnadzoru, od dn. 24.11.2014 r. tranzyt produktów roślinnych objętych ograniczeniami wwozu przez obszar Federacji Rosyjskiej do państw trzecich (w tym Kazachstanu) dozwolony jest wyłącznie po przejściu towarów przez punkty kontrolne na granicy Federacji Rosyjskiej. Przyjęte środki zapobiegać mają nielegalnemu wwozowi do Rosji produktów roślinnych z państw UE, USA, Kanady, Australii i Norwegii, które objęte są embargiem.

Od wprowadzenia przez Federację Rosyjską embarga w sierpniu 2014, Rostransnadzor wykrył 11 tys. ton produktów roślinnych pochodzących z UE i wprowadzonych na rynek Federacji Rosyjskiej jako transport z Białorusi do Kazachstanu. Kwota ta stanowi ponad 10% ogółu produkcji wwiezionej z obszaru Białorusi. Rostransnadzor zapowiedział wprowadzenie analogicznych mechanizmów kontrolnych wobec objętych rosyjskim embargiem produktów pochodzenia zwierzęcego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>