Pierwsze "gazowce" ruszają na drogi Europy

13.05.2019
Pierwsze

Firma EPO TRANS  Logistic z Tychów jako jedna z pierwszych odebrała w IVECO Poland w Rudzie Śląskiej ciągniki siodłowe (low deck) marki IVECO  Stralis Natural Power o mocy 460 KM napędzane skroplonym gazem LNG.

Zawarty kontrakt opiewający na dostawę 20 szt pojazdów jest efektem nawiązanej współpracy firmy IVECO Poland z  Ogólnopolskim Związkiem Pracodawców Transportu Drogowego. W  ramach zawartej umowy o współpracy przedstawiciele firmy Iveco Poland uczestniczą w konferencjach organizowanych przez Związek na terenie kraju co pozwala na przybliżenie nowych rozwiązań technologicznych i ekologicznych szerokiemu gronu przewoźników zrzeszonych w naszej Organizacji. 

Przekazaniu pierwszych 5-ciu  ciągników nadano szczególnie uroczystą oprawę. Pojazdy w imieniu dealera przekazał dyrektor IVECO Poland  Marcin Pieluchowski w asyście prezesa CTC Tomasza Urbańskiego.

Firmę EPO TRANS Logistic reprezentował Prezes Zarządu Piotr Ozimek wraz z synem Pawłem. Udział w uroczystości wziął również Wiceprzewodniczący OZPTD Andrzej Nowrotek.

Dokonano podpisania umów i symbolicznego przekazania kluczyków do odbieranych pojazdów oraz  szkolenia kierowców w zakresie bezpiecznej obsługi instalacji LPG zabudowanej w samochodach. 

Kontrakt obejmuje oprócz najmu pojazdów również uruchomienie stacji mobilnej tankowania gazu LPG w miejscowości Krzywa (A4 w pobliżu Bolesławca) z zapewnieniem ciągłości dostaw paliwa oraz serwis gwarancyjny samochodów.

Prezes Piotr Ozimek z zadowoleniem stwierdził, iż firma EPO Trans Logistic tym zakupem otwiera nową epokę w międzynarodowym transporcie drogowym wprowadzając zrównoważony jego charakter z uwzględnieniem ochrony środowiska oraz zysku finansowego wynikającego z parametrów cenowych zastosowanego paliwa gazowego (akcyza, opłaty drogowe, dotacje UE).

Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem i symboliczną lampką szampana.

W ramach współpracy z IVECO nasza Organizacja uzyskała dostęp dla naszych członków do preferencyjnych zakupów pojazdów oraz bieżący dostęp do informacji o nowych rozwiązaniach technicznych i technologicznych w pojazdach tego Producenta 

Wszystkich zainteresowanych członków nabyciem pojazdów IVECO Poland prosimy o kontakt z Biurem OZPTD.

OZPTD ul. Żelazna 59/132
00-848 Warszawa

tel: 22. 628 80 18

NIP: 898-18-66-268
Regon: 932074327
Konto bankowe: ING Bank
30 1050 1562 1000 0090 3037 7874
Informacje o OZPTD