Służba Celna udostępnia system eBooking TRUCK

01.10.2015
Służba Celna udostępnia system eBooking TRUCK

5 października 2015 roku Służba Celna udostępni system eBooking TRUCK, który umożliwi kierowcom samochodów ciężarowych i przedsiębiorcom transportowym internetową rezerwację terminu granicznej obsługi wywozowej z 30-dniowym wyprzedzeniem. Usługa będzie dostępna w oddziałach celnych granicznych w Koroszczynie i Grzechotkach.

eBooking TRUCK to nowa jakość w gospodarczym ruchu granicznym oraz odpowiedź na potrzeby modernizującej się branży transportowej. System został stworzony w oparciu o badania środowiska transportowego przeprowadzone przez Instytut Logistyki i Magazynowania. Głównym założeniem eBooking TRUCK jest stworzenie możliwości zaplanowania czasu rozpoczęcia odprawy na wybranym przejściu granicznym.

Skorzystanie z e-Booking TRUCK będzie wymagało jednorazowej rejestracji poprzez stronę www.e-booking.gov.pl po której możliwe będą rezerwacje terminów odpraw, dokonywane z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem (przewidziany jest również uproszczony sposób rezerwacji bez konieczności logowania).   

Cały proces można opisać w 5 krokach:

  • Rejestracja poprzez stronę www.e-booking.gov.pl (lub skorzystanie z rezerwacji jednorazowej),
  • Rezerwacja dogodnego terminu odprawy - samemu lub przy wsparciu np. spedytora lub agenta celnego,
  • Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji terminu na podany adres e-mail,
  • Przyjazd do strefy oczekiwania na przejściu granicznym, np. na 2 godziny przed odprawą,
  • Wywołanie ze strefy oczekiwania i odprawienie się o zarezerwowanej wcześniej godzinie.

eBooking TRUCK to innowacyjne rozwiązanie, niosące wiele korzyści i wygód dla przedsiębiorców branży transportowej wszystkich krajów korzystających z polskiej granicy wschodniej. Wprowadzenie tego systemu stwarza wysoką przewidywalność procesu odpraw oraz pozwala kierowcom i firmom transportowym oszczędzać czas, a co za tym idzie także pieniądze. Ponadto eBooking TRCUK przyczyni się do zwiększenia przepustowość na wschodnich granicach Unii Europejskiej.

Od 5 października 2015 r. usługa eBooking TRUCK będzie dostępna dla korzystających z odpraw na przejściu granicznym w Grzechotkach (granica z Federacją Rosyjską) i Terminalu Samochodowym w  Koroszczynie (granica z Białorusią). 

Szczegółowe informacje na temat systemu eBooking TRUCK oraz procedury rejestracji w systemie dostępne są na stronie internetowej: www.e-booking.gov.pl

Ulotka do pobrania

OZPTD ul. Żelazna 59/132
00-848 Warszawa

tel: 22. 628 80 18

NIP: 898-18-66-268
Regon: 932074327
Konto bankowe: ING Bank
30 1050 1562 1000 0090 3037 7874
Informacje o OZPTD